Tady bydlím

Karlovy Vary

Bydliště

Já bydlím v Karlových Varech konkrétně ve Staré roli. Strávil sem zde většinu svého života. Karlovy Varty jsou známe především díky svým horkým pramenům. Společně s Mariánskými lázněmi a Františkovými lázněmi tvoří takzvaný lázeňský trojúhelník. V Karlových Varech se nachází několik kolonád nejvýznamnější je Vřídelní kolonáda, Mlýnská kolonáda a Sadová Kolonáda. Můžete zde naleznout také pár kostelů jako například kostel sv. Máří Magdalény nebo Chrám sv. Petra a Pavla. Mezi další známe budovy patří Grandhotel Pup, Hotel Imperial a Hotel Thermal. V Karlových Varech se nachází sklářská firma Moser, která vyrábí dekorované skleněné produkty. V Karlových Varech působilo více než 10 firem, které vyráběly porcelán, ale většina z nich už není v provozu. Karlovy Vary jsou nejvíce proslavené Mezinárodním filmovím festivalem, při kterém se v Karlových Varech každoročně ocitne spoustu známých herců z celého světa. Festival se v 50. letech až do konce 80. let se každý rok střídal s filmovích festivalem v Moskvě.

Historie

První záznamy o Karlových Varech pochází spíše o jeho okolí a dnešních okrajových částech Karlových Varů. Dnešní centrum bylo nevhodné pro pěstování a neposkytovalo dobré stavební plochy. První záznamy pocházejí z poloviny 14. století, kdy Karel IV. Poskytl privilegium Královského města. Existuje legenda o založení Karlových varů. Podle legendy byl Karel IV se svojí družinou na lovecké výpravě při které zaslech sténání loveckého psa, který spadl to tůně vysoce tryskajícího a horkého pramene. Sténání psa přivolalo ostatní členy výpravy.Tak zjistily přítomnsou teplých a léčivých pramenů tedy podle legendy. Rozvoj Karlových Varů probíhal pomalu. Navíc ho těžce sabotovaly požáry a záplavy, které někdy zničily i 90% města. Husitské války město nezasáhly, ale při 30leté válce město ztratilo zásadní počet obyvatel. Na začátku 18. století začalo město opět růst a město začaly navštěvovat významné Evropské osobnosti.Při Napoleonských válkách město bylo dost daleko od významných bojišt aby, mohlo stále sloužit jako lázenské město pro významné osobnosti.V roce 1870 bylo město propojeno železnicí která vedla z Chebu až do Prahy.Podle sčítání roku 1921 zde žilo v 1 134 domech 19 480 obyvatel, z nichž bylo 10 726 žen. 862 obyvatel se hlásilo k československé národnosti, 17 173 k německé.

Hotely

Grandhotel Pupp-historie hotelu začíná již začátkem 18. století, kdy Anton Deiml postavil tehdy v poměrně velké vzdálenosti od centra města lusthaus s názvem Saský sál (stavbu financoval saský kurfiřt August II.). Pár let poté město nechalo postavit v sousedství tzv. Český sál. Ve druhé polovině 18. století odkoupil Český sál cukrář Johann Georg Pupp, spojit Český a Saský sál se nicméně podařilo až jeho vnukům. V 90. letech 19. století došlo k přestavbě na hotelový komplex pod vedením firmy Fellner a Helmer. Hotel Imperial-byl postavený v roce 1912 pro movitou lázeňskou klientelu. Na Výšinu Imperial vede k hotelu 127 metrů dlouhá lanová dráha z Divadelního náměstí.

Dnešní podoba města

Podle výzkumu ruského aktivisty Michaila Maglova, který se zabýval majetkovými poměry prostřednictvím analýzy místního katastru nemovitostí, vyplývá, že „až polovina“ místních nemovitostí je ve vlastnictví občanů Ruské federace a dalších zemí někdejšího Sovětského svazu.