Jsem studentem Střední průmyslové školy Ostrov, kterou navštěvuji už druhým rokem. Na škole jsem si vybral obor Elektrotechnika, jelikož mě baví toto téma a myslím si že to je budoucnost. Je to 4letý maturitní obor. Ve třídě je nás 29 kluků, jsme fajn kolektiv a jsem rád že jsem poznal tak super lidi. Škola je moderní a nabízí sposty moderních přístrojů, možností seznámit se s věcma v praxi ale take různé vedlejší aktivity. Na školu dojíždím každé ráno vlakem 6:53 z Perštejna. Cesta mi zabere 20 minut vlakem a asi tak půl hodiny chůze. Což je za mně fajn. Nedojíždím sám, společně se mnou jezdí i několik kamarádů. Učitelský sbor bych ohodnotil velice kladně, s většinou učitelů jsem spokojen.
Další věcí na této škole za kterou jsem velice rád je pestrá možnost kroužků a vedlejších aktivit. Anganžuji se ve dvou. Tím prvním je Matemticko-fyzický kroužek. Účastním se ho již od prvního ročníku a nepřestává mě to bavit. Kroužek je veden mým třídním učitelem a koná se každé pondělí od 14:00. V kroužku se učíme sposuty nových věcí, nejčastěji se zabýváme programováním arduina. S adruinem zapojujeme různorodé obvody, jak diody, tranzistory, fotorezistory senzory, lasery, serva, lcd displeje a další. Ovšem jsme otevřeni hodně možnostem, někdy se zabýváme fyzickými olympiádami a někdy taky jen dolazujeme naše znalosti do školních předmětů. Když se najde nějaký čas navíc, zkoušíme i pokusy při kterých povětšinou disponuje dobrá nálada. Naposledy jsme vařili CD v mikrovlnné troubě. A tím druým zmíněným kroužkem jsou RC auta, ve kterém jsem zapojen také od prvního ročníku. Společně s mým třídním učitelem, menší skupinou spolužáků a autíčkářským velitelem Jirkou Martinkem se zabýváme RC auty. Jirka pořádá v Ostrově zimní RC pohár, kterého se ůčastníme. Zavodíme s RC podvozky které nám koupil náš pan ředitel za což mu děkujeme. Se závoděním je samozřejmě spojený servis a údržba aut kvůli které se s velitelem Jirkou scházíme 1-2krát týdně na 2 hdoiny a postupně se učíme vše opravovat sami. Za dobu závodění jsme stihli sklidit několik ůspěchů a to přesně 3x druhé místo v kategorii Hobby, což je úctihodné. Velké díky patří již zmíněnému Jirkovi Martinkovi, který nám pomáhá prakticky se vším, shání díly za dobré ceny a dává tu možnost závodit.
Ovšem u závodění s Rc auty to nekončí. Ve škole je i ta možnost závodit s modelem auta na vodíkový pohon. A tam už je to zajímavější. Auto je poháněno vodíkovým akumulátorem, baterkou a hydrostiky(tuby naplněné vodíkem). Zde je styl závodění o něco zajímavější. Oproti autům na elektrický pohon se zde nesnažite vytáhnout z auta co největší rychlost a výkon ale jedete na spotřebu a vytrvalost. Závod trvá většinou 4 hodiny(záleží na závodě) a jede se v kuse. K dispozici je 10 hydrostiků na závod které vám musí vystačit. Takže se jede na spotřebu pomalejším tempem. Ovšem na rychlost nelze zapomenout furt se musíme dostat na stupně vítězů. Na závody jezdíme do Ostravy a do Chemnitzu. Závody jsou doplňeny tréninky v Brně a Děčíně. Závod v Ostravě je pro nás ten nejdůležitější, jde totiž o mistrovství České republiky. Též máme kvalitní výsledky jako u elektrických aut. Naším nejůspěšnějším řidičem je Marek Strunz kterému se povedlo umístit se na 8. místě na mistrovství České republiky a na 2.místě na závodě v Chemnitzu. Tým se většinou skláda z 5 lídí, 1-2 řidiči a zbytek servisáků kteří se po dobu závodu starají o správný chod auta.
Díky společnosti ČEZ, která sponzoruje naši školu se můžeme jako žáci oboru elektrotechnika zapojit do soutěže Prokopa Diviše. V soutěži se po dobu celého školního roku sbírají body. Body může student získat svým prospěchem účastí ve středoškolské odborné činnosti, reprezentací školy ať už v olympiádách, sportovních událostech nebo i účastí na mimo školních aktivitách. Student nemůže za celý školní rok dostat jakýkoli jinak je automaticky diskvalifikován se soutěže. Výhry jsou velmi uspokojivé a to: 1.místo 16,000Kč 2.místo 11,000Kč 3.místo 7,000Kč. Soutěž se týka oboru elektrotechnika 1.-4. stupeň. Mně se bohužel zatím nepovvedlo dosáhnout umístění.