Basketball


Basketball

Basketball vymyslel James Naismith v kanadě, který chtěl zpestřit svým studentům zimní přípravu. Jedná se o kolektivní sport 5 proti 5 a ještě 2 nebo 3 rozhodčí. Každý hráč má 5 faulů, po 5 faulech si hráč musí sednout na lavičku až do konce zápasu. Tým má celkově 5 faulů, za každý faul, ketrý se stane po 5 týmových faulech, se házejí 2 trestné hody. Za každý koš je několik bodů, bud´ za jeden body, který se připíše, když hráč hodí trestný koš, dále může dát hráč koš za dva body, ten se připíše, když hráč stojí ve vnitř trojkového území. Dalé je zde koš za 3 body, který se připíše, když dá hráč koš mimo trojkové území. Nejvyšší basketballová liga je NBA.

Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský, jedniný český hráč momentálně v NBA.

Můj pohled na NBA

Mým nejoblíbenějším hráčem je James Harden. Oblíbil jsem si ho už jenom kvuli vzhledu. Taky je to levák, má dobrou střelbu. Moc dobře nedribluje, ale nájezdy do koše má skvělé. Za mě má nejlepší oslavu košů, jako třeba, když začne míchat polívku. Dlouhou dobu hrál za Houston Rockets, ale teď ho vytradovali do Boston Celtics, kde hraje s dalšími hvězdami NBA, jako třeba Kevin Durant a Kyrie Irving. V Houstonu hrál hodně na sebe, měl hodně připsaných bodů, ale od doby co hraje v Bostonu má více asistencí a průměr na body se mu o tolik nezmenšil.

James Harden

James Harden

Můj basket

Jak jsem již psal, na basket mě přiveld kamarád ve 2. třídě. Hru jsem si hned oblíbil. Začínal jsem ve škole na přípravce, po nějakých dvou letech, mě se dvoumi kamarády vzal učitel na trénink do jedniného basketbalového týmu ve varech. Tým se jmenuje Thermie a hraju za něj do teď. v týmu jsem si našel spoustu dobrých kamarádu, se kterými se dá v pohodě bavit. Se dvoumi spoluhráči jsem se bavili pořád a nyní jsou to moji nejlepší kamarádi. Na basketu mě všeobecně baví to, že to je rychlá hra. Ne jako fotbal, který často končí 1:0. I když se to nezdá je to velmi namáhavý sport, protože to zde není rozděleno na obranu a útok, ale každý musí jak útočit tak bránit.