League of Legends


League of legends

League of Legends neboli Lolko je MOBA hra kde hraje 5 hráču proti 5. Jde zde o to, abyste se svým týmem zničili nepřátelský nexus. Hra je rozdělena na 3 linky, top mid, bot a ještě je zde jungle. Na top chodí většinou bojovníci a tanci, na mid mágové a zabijáci, na bot střelci a podpora a do jungle lesa páni Ve hře jsou stálé gamemody jako třeba Vyvolávačův žleb, Kvílející propast, dále do lolka přidávají gamemody, které zde jsou jen několik dní nebo týdnů jako třeba: Jeden za všechny nebo Ultra Rapid Fire. Je zde okolo 140 šampiónů, každý z nich má 4 schopnosti 3 základní Q W E a jednu ultimátní R, kterou si může vylepšit na lvlu 6,11 a 16.

ADC moje nejoblíbenější role

Moje nejhranější role: Attack Damage Carry

URF

Jeden z mých nejoblíbenější módů

Mé zkušenosti a poznatky

Hru League of Legends mi poprvé ukázal a vysvětlil můj kamarád na dovolené, když jsem přijel domů, chtěl jsem si hru stáhnout, ale byl jsem malý a nevěděl jsem jak. Můj starší bratr mi jí stáhnout nechtěl, protože zde byla ještě špatná grafika a myslel si, že to je hra o ničem. Se sezónou 5 přišla i lepší grafika, a tak si to bratr stáhl a mě také. Trvalo pár let než jsem se vše naučil a pochopil, jak hra vlastně funguje a jak se má hrát. Kdyby se mě někdo teď zeptal, k čemu bych hru lol přirovnal, řekl bych, že to je jako droga. "Ze začátku je to sranda a baví tě to, ale časem zjistíš, že jsi na tom závislí. Hraješ to, i přesto že tě to nebaví, a někdy i k smrti vytáčí.Na začátku je každý Friendly, ale počase všichni přejdou na temnou stranu toxic komunity.

LoL jako každá známější hra má i svou profi scénu LCS. Můj nejoblíbenější hráč je Rekkles a Carzzy. Oba dva mám rád, protože hrají stejnou roli jako já. Když jsem začínal hrát neustále jsem koukal na motáže s Rekklesem. Carzzyho jsem si oblíbil, protože je to čech a vzhledem k tomu, jak krátce je na LoL profi scéně, tak se mu již podařilo vyhrát Evropu, neboli LEC. Moje nejoblíbenější tými se mění podle hráčů, ze začátku to byli Fnatic, teď je to G2 a MAD lions. Na české scéně, jsem si oblíbil Play With Soul, protože to byl tým, který se zkládal, ze všech českých legend jako jsou Herdyn, Gorny a nebo Charca.