Vystudoval jsem Základní školu v Karlových Varech, kde jsem prošel s vyznamenáním a ukončil povinnou školní docházku. Také jsem zkušený ve Speed Cubingu, kde již skládám pod 15 sekund a dokážu si poradit téměř s každým problémem, který se objeví na kostce. Bohužel jsem se zatím k žádné větší sozutži nedokopal a ani nijak nejevím o to zájem. Na naší škole máme i SOČ, Mafýka, což je elektrotechnický kroužek, kde si zkoušíme různé pokusy a další podobné činnosti. Na tento kroužek může jít kdokoliv ze školy, tudíž tento kroužek není vázaný na obor. Máme zde i krou�ek vodíkových autíček a taky rakety a různé pokusy s magnety
Město, ve kterém žiji, nese název Karlovy Vary. Karlovy Vary jsou lázeňským místem pro turisty, ale také bydlištěm pro mnoha lidí, jako jsem třeba já. Na mém městě jsem si nejvíce oblíbil tu krásu karlovarských lesů a také obchody a 2 velká obchodní centra, které jsou blízko sebe. Též jsem si oblíbil akce, které se zde objevují. Jako například Vánoční trhy, pouť, cirkus, koncerty a mnoho dalšího.
V KV žiji už od svých 9 let, kde jsem se začal seznamovat s nejrůznějšími lidmi, který do této doby znám a bavím se s nimi. V Karlových Varech jsou vřídla, wellness, masáže, skvělé jídlo a spousta kaváren, kde si můžete vychutnat Karlovarské oplatky. Můžete zde zavítat i do nejrůznějších hotelů, jako třeba Grandhotel Pupp, Hotel Termal, nebo Hotel Ambasador. Je zde škola, OC Fontána, OC Varyáda, koupaliště, soud a mnoho dalšího.
Jakož to hru, kterou převážně hraji dlouhé hodiny denně, je akční FPS střílečka z velmi populární série Call of Duty. Tuto hru hraji již od zahájení beta verze a hraji ji na svém PS5. Tato hra je nejnovější vydání z roku 2022 a disponuje herními módy jako například: Multiplayer, Warzone 2.0, Infected, Kampaň a také novým DMZ módem, inspirovaným módem z Escape from Tarkov, který hraju nejčastěji (DMZ). Hra má předpokládaně 6 sezón, přičemž každá sezóna trvá něco okolo 55 dní. První sezónu jsem dokončil s maximálním rankem (250 Level). Také jsem sezónu na čas uzavřel dokončením čtvrté sady misí v posledním třetím tieru (Black Mouse), kde jsem byl odměněn Relentless skinem pro Roze operátorku.
Hrál jsem a dokončoval mise každý den, abych byl schopen je dokončit v čas před resetem misí a mapy. 15. února vyšla do hry zcela nová mapa na úplně rozlišné myšlence. Je menší, rychlejší, více optimalizovaná a také nové itemy. Nově také starší mapa ze sezóny 1 byla optimalizována a též poupravena, tak aby nedocházelo k bugům, crashům a black screenům. Můj oblíbený mód hry je zaručeně DMZ, protože miluju koncept battle royal s misema, kamarádama, úkolama, umělé inteligence a příběhů. Také proto, že nikdo nemůže vyhrát, zatím co v battle royal, jako třeba Warzone nebo Warzone 2.0 může být pouze 1 výherce. V DMZ je výherce ten, kdo se dokáže dostat na evakuační helikoptéru v čas, než celou mapu zahltí radiace a nejlépe s cenným lootem.
Rubikovu kostku skládám již přes 4 roky. Skládám poměrně rychle, ale strašně pomalu v porovnání ke světovému rekordu. Moje časy se pohybují okolo 18 sekund a moje PB (personal best) je 14,47 sec. Skládám metodou CFOP, jelikož takhle metoda patří k těm nejrychlejším. Začal jsem skládat Rubikovu kostku poprvé na letním táboře, kde mě ji naučil skládat můj kamarád. Nejdříve jsem začínal s klasickou, originální Rubikovou kostkou. Následně jsem si poté pořídil kostku s magnety a pružinkami. Následně jsem se začal zdokonalovat ve svých časech a také v motorice svých prstů, ale nejtěžší dovenost, kterou jsem se naučil postupem času skládání Rubikovy kostky byla look ahead.
Samotné složení Rubikovy kostky není zas tak složité, ale musí se správně pochopit. Metod, které se používají na složení Rubikovi kostky je nespočet a nyní si vyjmenujeme pár z nich. Jakožto samotný uživatel CFOP metody, která je považována za nejrychlejší a nejjednoduší se naučit, považuji za mojí oblíbenou a mohl bych jí doporučit každému jedinci, který by se snažil o to umět poskládat Rubikovu kostku. Dále existují metody jako jsou například Roux, ZZ a další méně známé metody, jakožto například strana po straně nebo lajna po lajně. Ovšem jak jsem již zmiňoval, neuděláte chybu pokud si vyberete CFOP metodu
Metoda CFOP, které tu již zazněla, je metoda která je jednoduchá, rychlá a ke složení kostky za pomocí této metody umožňuje složit kostku, za co nejmenší počet tahů, konkrétně do 25 tahů. Zkratka CFOP neboli cross, F2L, OLL, PLL. Pokusím se Vám vysvětlit a pokusím se Vám přiblížit tuhle jednoduchou metodu. Jako první si uděláme na bílé straně (dle preference) bílí (dle preference) kříž. Následně spojíme hrany kříže s jednotlivými středy kostky a to je první bod za námi. Tento krok se dá udělat celý intuitivně, tudíž není potřeba žádný algorytmus pro splnění prvního kroku metody CFOP. Poté co jsme úspěšně dokončily krok č. 1, tak se můžeme vrhnout na krok č. 2. Krok číslo 2 spočívá v tom, že chceme sladit barvy 2 řad směrem od kříže nahoru. Tento krok se dá též celý zvládnout intuitivně, ale obvykle se na něj už navazuje pro rychlejší a plynulejší skládání algorytmy. Pokud máme splněný a úspěšně dokončený krok č. 2, můžeme se vrhnout na krok č. 3, tedy OLL. OLL je zkratka pro Orientation of last line, neboli orientace poslední řady. Pro splnění tohodle kroku už budem potřebovat algorytmy. Algorytmů na OLL existuje 51, pro každou možnou situaci. Ovšem existuje i tzv. 2-look OLL a PLL, kde se na místo 1 algorytmu pro situaci, stačí naučit 2. Potom co máme cross, F2L a OLL, tak následuje Permutation of last line, neboli permutace poslední řady, kde znova budeme potřebovat algorytmy, abychom mohli kostku dosložit. Nyní už však jen 21 nebo 2 pro 2-look OLL. Pokud tohle všechno jste zvládly pobrat a pustíte se do skládání, tak po pár letech praxe a odříkání, budete schopni složit R. kostku do 15 sec. jako já.
Existuje mnoho druhů kostek a ne jenom malých, které mohou být od velikostí 2x2, 3x3, ale i 19x19 nebo 21x21, které už jsou i poměrně dosti drahé. U 2x2 kostek se doba skládání pohybuje v rozmezí do 3 sec. U kostek 3x3 to je do 4 sec. U 4x4 to je max do 30 sec. U 5x5 zhruba do 40 sec. A tak dále, až bychom se dostali do i několika hodin. Například u kostek větších jak 12x12 jde pro normální lidi i o dny, možná i měsíce, avšak někteří jedinci dokáží i jednu z největších kostek do složit do několika hodin. Stojí za tím tvrdá praxe a dřina, která se ovšem vyplatí, jakožto dobrý umění, co je velice atraktivní a stojí se ho za to aspoň pokusit naučit a ovládat. Ovšem neexistují pouze Rubikovi kostky, ale i trojúhelníky, zvané piraminx, dále též mirror cube, kde nejsou v podstatě žádné samolepky a ani barvy a je nutno při skládání této kostky vnímat jednotlivě se otáčející nerovnoměrné části kostky jakožto barvy. Je tu spousta typů kostek všech tvarů, které bohužel všechny nemůžu vypsat.