Osobní stránky Matyáše Michla

Sport

Sport byl jeden z prvních koníčků. Díky mému tátovi jsme sportovně založená rodina, takže sportuji od svých 6 let. Za tu dobu jsem stihl vyzkoušet už mnoho sportů.

Plavání

Plaval jsem v klubu VZS ČČK (Vodní záchranná služba Českého červeného kříže). V klubu nás učili nejen plavat, ale i záchranářské úkony např. první pomoc, záchrana topícího se člověka, dopomoc unavenému plavci a mnoho dalšího. Ti nejlepší jezdili i na závody, kde se náš klub pravidelně umisťoval na vrchních příčkách. Plaval jsem až do mých 15 let, kdy jsem byl nucen skončit kvůli dojíždění ze školy.

Soustředění Tachov
Soustředění Tachov

Cyklistika

Na kole jezdím od malička. S tátou jsme jezdili kdykoliv a kamkoliv jsme mohli. Cyklistice se věnuju dodnes a je to můj jeden z nejoblíbenějších sportů. Jezdím od malička na horských kolech. Za tu dobu jsem již vystřídal pár značek, ale nakonec jsem zůstal u německé značky GHOST.

Kolo

Lezení

Trochu se věnuji i lezení. Lezu společně s rodinou, většinou s tátou. Lezeme na venkovních a vnitřních stěnách pro zábavu, ale i na stromech. Po většinu času lezeme jen tak pro zábavu, ale jsou i časy, kdy lezení používáme pro usnadnění při výškových pracích. Výškové práce provádíme společně s tátou, kdy táta operuje ze země a já na stromech. Zatím jediný typ výškové práce, kterou provadíme je komplikované kácení stromů. To znamená, že strom nekácíme standartní cestou odspod, ale nejdříve ho odvětvíme a pak postupně odřezáváme odshora.

Již delší dobou hraju hru GEOCACHING (informace v mých Mé koníčky) a nedávno jsem objevil keše s terénem T5 což jsou kešky, u kterých je na odlov potřeba speciální vybavení, v našich českých podmínkách se nejčastěji jedná o tzv. Stromovky, což jsou keše umístěné v korunách stromů.

Fotky z lezení

Lezení na skále v Chorvatské Paklenici Lezení na stromy pro kešky Lezení na stromy pro kešky

Sportovní střelba

Jeden z dalších sportů, které jsem dělal je sportovní střelba.
Sportovní střelbě jsem se věnoval kolem roku a půl a byl jsem nucen odejít kvůli špatnému přístupu našich trenérů. Střílel jsem ze speciálních sportovních vzduchovek a malorážek. Ke střelbě se používaly sportovní vzduchovky poháněné stlačeným vzduchem. Při střelbě jsme byli oblečeni ve sportovních kabátech. Tyto kabáty byly z tvrdé látky a na rameni měly řemeny k připevnění zbraně. Kabáty v kombinaci se střeleckou rukavicí měly za úkol zpevnit naši polohu a tím zlepšit stabilitu a přesnost střelby. Ze vzduchovek se střílelo na 10 metrů a střílelo se v leže nebo ve stoje v závislosti na kategorii vždy do 30 terčů. S malorážkami probíhaly závody velmi podobně. Jediný rozdíl byl v ve vzdálenosti a velikosti terčů. Zatímco ze vzduchovek se střílelo do terčů o průměru 5 cm na 10 metrů, u malorážek se střílí do terčů o průměru 15cm na vzdálenost 50 metrů.
Sportovní střelba byla můj nejoblíbenější sport kvůli mé zálibě ke zbraním.

Střelba

Lyžování

Tak jako se v létě věnuji cyklistice, se v zimě věnuji lyžování. S lyžováním jsem začal před třemi lety, kdy mi kamarád nabídl, že mě lyžovat naučí. Z počátku jsem se bál. Lyžoval jsem s kamarádem na malých sjezdovkách v Kraslicích. Sjezdovky byly malé, ale na moji výuku dostačující. S postupem času jsem se strachu zbavil a začal se zlepšovat. Později jsme začali jezdit na větší sjezdovky do skiareálu Klínovec, kde jsem se díky rozmanitosti sjezdovek dále zlepšoval. Po roce lyžování mi kamarád nabídl, že mě s jeho rodinou rádi vezmou do Itálie na pořádné lyžování. Lyžování v Italských Alpách byl pro mě jeden z nejlepších zážitků v mém životě. Díky velikosti střediska byla většina sjezdovek poloprázdná, takže jsme zkoušeli triky, které bychom na Klínovci dělali jen v době před zavíracím časem. Poloprázdné sjezdovky společně se slunečným počasím, krásnými výhledy a výborným italským jídlem tvořily nejlepší zažitky.

Fotky z Itálie

Lyzovani v Itálii Lyzovani v Itálii Lyzovani v Itálii Lyzovani v Itálii