Osobní stránky Matyáše Michla

Škola

Základní škola

Do základní školy jsem chodil od svých šesti let. V roce 2010 jsem nastoupil na Základní školu Rokycanova v Sokolově, které se přezdívalo Centrálka, díky její poloze v centru města.
Centrálka je jazyková škola, takže se při studiu dbá na výuku cizích jazyků, a to hlavně na anglický a německý jazyk.
Anglický jazyk se učil od prvního ročníku, v šestém ročníku se k němu přidal německý jazyk a zájemci si v devátém ročníku mohli studium doplnit ještě o ruštinu.
Ve škole nemohli být všichni nadaní na jazyky, a proto byly všechny ročníky rozděleny do tří skupin A, B a C. Na začátku třetího ročníku všichni žáci psali test, díky kterému se poté mohli rozdělit do jednotlivých skupin.
Skupina tříd A byla nejazyková a vyučoval se zde jen anglický jazyk. Zatímco skupiny tříd B a C byly jazykové a zde se výuka jazyků zintenzivnila.
Škola se účastnila i mnoha soutěží. Soutěžili jsme ve sportovních, uměleckých, vědomostních a dalších např. soutěžích v první pomoci, nebo dopravních soutěžích.

Centralka

Střední škola

Po základní škole jsem se hodně rozmýšlel kam půjdu. Uvažoval jsem mezi vojenstvím, pilotováním a technickým oborem. Nakonec po zhodnocení mnoha aspektům jsem zvolil technické obory a výběr jsem zůžil na elektrotechniku a strojírenství.
Tím pádem zbyly na výběr dvě školy, a to ISŠTE Sokolov a SPŠ Ostrov. A tak jsem se dostal na SPŠ Ostrov. SPŠ Ostrov je škola s padesátiletou tradicí, která od roku 2011 působí v nové školní budově vybavené moderní technikou, čímž se řadí mezi nejmodernější školy v ČR.
V kombinaci se skvělým učitelským sborem je studium na této škole jedno z nejlepších v Karlovarském kraji.

SPSO
Rozvrh hodin - S2
Vyučovací hodina 0. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Den v
týdnu
Pondělí SPS OBN PRO ANJ MEC MAT ICT ICT
Úterý MAT TED TED STT KLV FYZ ZEA ZEA
Středa PRA PRA PRA TEV SPS SPS CSJ
Čtvrtek SPS MEC MAT STT TEV ANJ
Pátek ANJ CSJ PGV PGV FYZ