Osobní stránky Matyáše Michla

O mně

Ja

Jmenuji se Matyáš Michl a je mi 17 let. Narodil jsem se 4. ledna 2004 v Sokolovské nemocnici a ve znamení kozoroha. Bydlím ve městě Sokolov. Do mých 14 let jsem společně s rodinou bydlel v rodinném dvojdomku s překrásným výhledem na celý Sokolov.
Po rozvodu rodičů jsem se společně s mamkou přestěhoval do bytu na sídliště Vítězná. Mám mladší sestru Markétu. Mamce Ladě je 45. Pracuje na Krajském finančním úřadě v Karlových Varech. Tátovi Marcelovi je také 45. Pracuje ve společnosti J+M Autodíly jako manažer poboček pro západní Čechy.
Mezi mé koníčky patří sporty, 3D tisk, pilotování dronu, cestování, focení a v poslední době i hraní her na PC. Studuji na SPŠ Ostrov a jsem v druhém ročníku obor Strojírenství.

Dětství

Jako malý jsem se začal zajímat o techniku. Díky tomu jsem si hodně hrál se stavebnicemi LEGO nebo Merkur. Cokoliv šlo a měl jsem svolení od rodičů, tak jsem rozebral a pak jsem se to pokoušel opět složit. Díky tomu jsem technicky velmi zručný.
To mi v dnešní době pomáhá, jak při studiu na střední průmyslové škole, tak i v běžném životě, kdy si dokážu bez jakýchkoli informací představit, jak daný stroj přibližně funguje.

Mé koníčky

Mám mnoho koníčků, jak už jsem řekl výše. Nejvíce se věnuji sportu, a to už od malička. Mezi mé první sporty patřila cyklistika a plavání. Později se k nim přidala hasiččina, lezení, sportovní střelba a lyžování. Ke většině sportů mě dovedl můj táta, za což jsem mu velmi vděčný.
Kromě sportu mám i jiné koníčky, všechny tyto koníčky, až na cestování, mají něco společného s technikou. Kvůli dojíždění do Ostrova do školy jsem mnoho sportů a koníčků odložil a začal se zajímat o školu.

A co po škole?

Toť otázka. V této chvíli bych vám řekl, že mám ještě čas. Ale ten utíká jako voda. Po studiu střední školy bych nejraději pokračoval dále. V tuto chvíli si vybírám mezi dvěmi možnostmi – ČVUT nebo Letectví. A tady nastává otázka. Oba směry mě velmi baví.
V letectví bych cílil na pilota. Po ČVUT bych se snažil zůstat u strojírenství. V nejlepším případě bych chtěl dělat konstruktéra u jedné z větších firem, například u známé Škodovky. Ale to je zatím vcelku daleká budoucnost.