Osobní stránky Matyáše Michla

Moje koníčky

3D tisk

Do světa 3D tisku jsem se dostal zcela náhodou. Jedno léto jsem pracoval jako brigádník ve skladu. Jednoho dne přišel do skladu firemní ajťák a nesl si takovou zajímavou věc, položil ji na stůl a na chvilku odešel. Zajímalo mě, co to je, a tak jsem si to byl prohlédnout z blízka. Po chvíli se ajťák vrátil a začal si se mnou o tom zajímavém zařízení povídat. Přišlo mi to fascinující, a tak mi řekl, ať se příští den přijdu podívat do jeho kanceláře na tisknoucí tiskárnu. Tiskárna se mi tak zalíbila, že jsem si jí do konce týdne objednal. A tak jsem vstoupil do světa 3D tisku

Moje první tiskárna nebyla nic moc. Na radu ajťáka jsem objednal levnou čínskou stavebnici 3D tiskárny. Důvod byl jednoduchý.
Tiskárnu jsem si postavil, zprovoznil, zkalibroval a upravil úplně sám. Tuto tiskárnu jsem měl přibližně dva roky. Během těchto dvou let jsem si tiskárnu hodně vymazlil. Dostala nové zpevnění os pro větší stabilitu, vylepšenou elektroniku pro větší přesnost. Po těchto úpravách mi tiskla stejně, jako tiskárny za 20 000 kč.

Časem mě moje tiskárna už prestala bavit, a tak jsem začal koukat na internetu po nějaké náhradě. Objevil jsem českou firmu PRUSA Research a zalíbila se mi jejich tiskárna PRUSA I3 MK2S. Bohužel mě omezovala její cenovka 20 000kč. Jednoho dne jsem se koukal a našel jsem inzerát na bazaru s touto tiskárnou za příznivou cenu. A tak jsem se dostal k mé aktuální tiskárně. S touto tiskárnou jsem toho prožil nejvíce. Na jaře roku 2020 jsme s kamarády a třemi tiskárnami natiskli 3000 ochranných štítů. A tiskl jsem s ní i mnoho dalších projektů.

Mé výtvory

3Dtisk1 3Dtisk2 3Dtisk3 3Dtisk4 3Dtisk5 3Dtisk6

Drony

K dronům jsem přišel podobně jako k 3D tisku. Jednou jsme byli s rodinou na výletě v Lokti a blízkém okolí. Na stezce v lese poblíž Lokte jsme zaslechli zvláštní bzučení. Po pár minutách jsme došli k vyhlídce na Loket, kde jsme potkali tátovo kamaráda, který zrovna pilotoval drona. Když si začal povídat s tátou a viděl jak na dron vyjeveně koukám, tak mi ho půjčil, po této zkušenosti jsem věděl, že tuto "hračku" musím mít doma. Čtrnáct dní nato jsem měl mého drona doma. Když jsem se naučil trochu létat, začal jsem dron brát na všechny výlety a akce, ze kterých mám mnoho krásných fotek. Po nějaké době si kamarádi všimli, že mám dron, a tak se jim zalíbil, že si ho museli také pořídit. A tak jsem "založil" takovou malou soukromou komunitu dronařů. Aktuálně létám s drony něco přes dva roky a za tu dobu jsem s nimi zažil spoustu pěkných chvílí a dostal se na místa, kam bych se bez nich nidky nepodíval.

Drony se kterými jsem létal

DJI_Spark
Můj dron DJI Spark

Focení

Focení je jeden z mých příležitostních koníčků. Zaměřuji se hlavně na focení makra a krajin. K focení používám převážně mobilní telefon a dron. Fotím převážně pro radost. Ty nejlepší fotky následně zkrášlím lehkým fotoshopem a uložím na svém Instagram účtě.

Ukázka mých fotek

Foceni1 Foceni2 Foceni3 Foceni4 Foceni5 Foceni6 Foceni7