Osobní stránky Matyáše Michla

Cestování

Cestování je další z mých oblíbených koníčků. Cestování mě velmi obohacuje o skvělé a neobvyklé zážitky, ale i o znalosti. Doposud všechny velké výlety jsem absolvoval s rodinou, anebo díky mé základní škole. Díky tomu, že naše škola byla jazyková, tak jsme měli možnost účastnit se různých výletů do zahraničí a výměnných pobytů.

Výměnný pobyt Mnichov

Tento výměnný pobyt se koná každý rok pro 6 ročníky. Do Mnichova se každoročně nejezdí autobusem, ale vlakem, což zájezdu dodávalo super náladu. Celý zájezd se konal v okolí Mnichova, kde jsme i bydleli.
Učitelé nás rozdělili po 2 žácích do německých rodin z okolních měst, u kterých jsme bydleli týden po celou dobu zájezdu. Každý den po snídani nás naši “výměnní rodiče“ vybavili svačinami a odvezli na místní nádraží,
kde jsme měli sraz s učiteli a ostatními žáky. Z tohoto nádraží jsme každý den společně s našimi a německými učiteli a žáky vyráželi na výlety naplánované našimi německými kolegy.
Večer, kdy jsme se vraceli, tak každý žák vystoupil na nádraží ve svém městě, kde na ně čekaly jejich rodiny. O měsíc později se celý scénář opakoval s rozdílem, že německé děti bydlely u nás a výlety jsme plánovali my.
Byl to nádherný zájezd, ze kterého jsem nasbíral mnoho zážitků, ale i zkušeností.

vpobyt

Velká Británie – Londýn

Další super výlet v režii naší základní školy. Tentokrát se jelo pro “autentičnost“ kvůli zájmu dvoupatrovým autobusem a dohromady jelo 80 lidí. Podobně jako v Německu i v Británii jsme po celou dobu zájezdu pobývali u anglických rodin.
V Británii jsme navštěvovali památky na jihu země. Každý den jsme byli na nohou od rána do večera, abychom stihli navštívit co nejvíc památek. Díky tomu jsme navštívili všechny památky, které jsme chtěli vidět, jako například: Rodný dům W. Shakespeara, Stonehange, Královské lázně, Buckinghamský Palác atd.
Tento výlet byl velmi poučný a zjistil jsem, že se do Británie budu chtít určitě někdy vrátit a důkladněji jí procestovat.

Fotky z Velké Británie

VB1 VB2 VB3 VB4

Cesta po Balkánském pol.

Jednoho dne se táta rozhodl, že v létě pojedeme na dovolenou k moři, a tak se jelo. V plánu bylo vylézt na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2864 m.n.m.) a poté za odměnu jet k moři. Do Slovinska až pod horu jsme přijeli autem, které jsme nechali zaparkované v místním kempu. Celkový výstup na Triglav trval dva dny.
První den jsme vyšplhali do horské chaty, kde jsme přečkali noc. Druhý den ráno jsem se s tátou vydal na finálový výšlap, protože mamka se sestrou se na výstup necítili. Zdolání vrcholu bylo opravdu úžasné.
Dechberoucí výhled na Julské Alpy doplněný o super atmosféru díky ostatním horolezcům, kteří s námi sdíleli radost ze zdolání této krásné hory. Po tomto výstupu jsme se vydali na jihovýchod Slovinska k moři, kde jsme zaslouženě relaxovali po dobu 14 dnů až do návratu domů.
Tento styl dovolené se nám tak líbil, že jsme k moři přestali létat letadlem, ale i další roky jsme jezdili k moři autem, a díky tomu jsme mohli procestovat hodně zemí na pobřeží Jaderského moře a Balkánského poloostrova. Za pět let, co cestujeme jsme již stihli navštívit: Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Bosnu a Hercegovinu, Černou horu, Kosovo, Albánii a Severní Makedonii.

Fotky z Balkánského pol.

VB1 VB2 VB3 VB4 VB4 VB4