• Bicí souprava
  • Sledování youtube videí
  • Obsah

Proč mě to baví?

Je to moje oblíbená disciplína i také ze sportu triatlon tutíž o něm hodně vím a moc mě to baví. Teď budu hovořit o běhu jako takovém. Univerzální sport a zároveň poslední disciplína v triatlonu. Poslední disciplína a zároveň nejtěžší disciplína, která probíhá různými terény přes vysoké skály až po hluboké brody. Její distance se pohybuje okolo 10 kilometrů v prudkých stráních, kde v částích běhu se leze i po laně. Triatlon není jen sport pro muže, ale i pro ženy, což také ukázala bývalá běžkyně na lyžích Helena Erbenová Karásková, která na mistroství světa 27.10.2019 na Havaji získala bronz, a tím oslavně ukončila závodní kariéru. S Heleny otcem se znám osobně a mám motivaci díky ní podávat dobrý výkon. Jehož pohyb používá asi každý a já osobně v životě používám nejčastěji. Je fyzicky náročný a i dobrý na zdraví. Je to moje asi nejoblíbenější disciplína.

Tento sport je mým cílem tím pádem o něm i něco povím ať rozvinu počátek jeho.

Něco o běhu

Běh je druh pohybu, při kterém se živočich pohybuje pomocí končetin takovým způsobem (převážně větší rychlostí než při jiných způsobech pohybu), že v určitých fázích pohybu se žádná z končetin nedotýká povrchu, po kterém se pohyb vykonává (na rozdíl např. od chůze nebo plazení). Dalším důležitým znakem je, že se při běhu končetiny střídají (na rozdíl od hopsání sounož). Běh je možné vykonávat i na speciální pomůcce k němu určené (běžecký pás). Nejrychlejším běžcem mezi všemi živočichy je gepard štíhlý.

Něco o běhu

Běh

Historie

- Nejrychlejším známým běžcem historie je v současnosti jamajský sprinter Usain Bolt, kterému byla také změřena nejvyšší rychlost, dosažená člověkem – 44,72 km/h (MS v atletice, Berlín 2009). Z žen to byla Američanka Florence Griffith Joynerová, která k roku 2017 stále drží světové rekordy na 100 i 200 metrů. Naší velmi dobrou běžkyní je Zuzana Hejnová, která má na kontě hned několik titulů. Na Mistrovství světa v roce 2015 se umístila na 1. místě. O rok později zazářila na Olympiádě v roce 2016 v Riu a doběhla si pro 4. místo. Mezi nejlepší české běžce patří například čtvrtkař Pavel Maslák.