web Quida Nežádala

Moje záliby

Úvod

Už od malička jsem měl rád malování a celkově všechno možné okolo kreativity, s tím jsem pokračoval přibližně do 8. třídy základní školy, kdy jsem se rozhodl že toho nechám z důvodu pokračování na střední škole. Rodiče si o mně mysleli že bych se měl lépe na keramické škole, ale já jsem jasně věděl, že by mi to tolik nedalo do budoucna, jako kdybych šel třeba na průmyslovou školu, protože fakt nevím, jak by mi kreslení obrázků pomohlo najít dobrou práci do budoucna.

Vztah k elektrotechnice

Jelikož jsem jednou od svého táty dostal k narozeninám pájku, tak jsem zkoušel pájet jednoduché elektrické zapojení a někdy v té době kolem 13 let mi došlo, že by mě bavila práce s elektřinou. Tím jsem se rozhodl, že bych chtěl pokračovat na Střední průmyslové škole Ostrov jako elektrotechnik. V poslední době si občas zkusím zapojit něco z elektronických součástek na nepájivém poli které mám doma nebo si například měřím různé komponenty co se mi válí doma pomocí multimetru.

nevim co

Použité součástky:

  1. Zdroj
    • 9 Volts
  2. 4x rezistory
    • 220 Ω
  3. 2x LED diody
    • žluté na 2V

Poslouchání písniček

Podle mě není nic lepšího, něž si vzít sluchátka, pustit si nějakou dobrou písničku a přestat řešit cokoliv co mě zrovna v tu chvíli štve :D. Přestat poslouchat ostatní a jen si užívat toho co zrovna dělám. Popravdě sluchátka mám na sobě pomalu celý den, kdykoliv to jen jde a poslouchání písniček je asi ta nejčastější věc co denně dělám. Ani vlastně nevím, jestli mám nějaký oblíbený žánr písniček, ale řekl bych že spíš ne, jednoduše poslouchám cokoliv, co se mi líbí. Nejdůležitější faktor, kterým se rozhoduju při vybírání písniček je to, jakou mám zrovna náladu. Nějaké příklady toho, co teď poslouchám jako například písnička When I Grow Up nebo No Name od rappera NF což je můj nejoblíbenější interpret v oblasti rappu, mimo rap můžu dát jako ukázku například písničku Glue Gun nebo Dreamland od mého možná nejoblíbenějšího zpěváka v oblasti Drum & Bass Foxe Stevensona a ještě jednu, aby toho tu nebylo málo například písničku iLoveittho od Ash Cartell. Moc písniček z české scény neposlouchám většinou jsou to písničky nazpívány v angličtině, možná, že to bude i tím, že mi angličtina přijde jako mnohem lepší jazyk než čeština.

NF rapper Fox Stevenson